Poprzednie porody przedwczesne i małe dla cielesnej oraz późniejsze ryzyko poronienia ad 6

Gdy pierwsze niemowlę było małe w wieku ciążowym, jak również w okresie przedwczesnym, związek z kolejnymi martwymi urodzeniami był dalej wzmacniany, a ryzyko wzrastało wraz ze spadkiem wieku ciążowego po porodzie. Silny związek między narodzinami pierwszego niemowlęcia, który był mały w wieku ciążowym, a późniejszym ryzykiem urodzenia martwego dziecka, można wytłumaczyć faktem, że podobne czynniki mogą leżeć u podstaw tych dwóch warunków. Wewnątrzmaciczne niedożywianie może prowadzić do urodzonego w młodym wieku małego dziecka w wieku ciążowym24 lub martwego dziecka, 25 i wiele martwych noworodków jest klasyfikowanych jako małe w wieku ciążowym w momencie urodzenia. 4,5. Od kobiet z pierwszym małym ciążkiem niemowlę ma zwykle kolejne niemowlęta, które są również małe w wieku ciążowym, 26,27 nie było zaskoczeniem, że historia małego porodu żywego w wieku zbliżonym do ciążowego zwiększyła ryzyko porodu martwego w wieku małej do ciążowej.
Stwierdziliśmy, że siła związku pomiędzy żywym urodzeniem pierwszego małego dziecka w wieku ciążowego a późniejszym ryzykiem poronienia martwego wzrosła, jeśli pierwsze niemowlę było wcześniakiem (urodzonym przed 37 zakończonym tygodniem ciąży), szczególnie jeśli pierwsze niemowlę dostało bardzo wcześniaki (przed 32 tygodniem ciąży). Nasza definicja małego rozmiaru dla wieku ciążowego była oparta na szwedzkiej krzywej wzrostu płodu, która została opracowana w celu ustalenia norm dla wagi wewnątrzmacicznej w różnych okresach ciąży.22 W porównaniu z tradycyjnymi krzywymi urodzeniowo-ciężarowymi krzywe wzrostu płodu wskazują, że wcześniaki są bardziej prawdopodobnie niemowlęta urodzone przed terminem są małe w wieku ciążowym i mają poważne ograniczenia wzrostu płodu.19,20 Większość wcześniaków, które są małe w wieku ciążowym, podaje się dożylnie, 19,20 głównie z powodu objawów ograniczenia wzrostu płodu lub niedotlenienia. 28 Ponieważ surowe ograniczenie wzrostu płodu jest ściśle związane z przedwczesnym porodem żywego dziecka29, 29, 29 lub martwego dziecka, które jest małe w wieku ciążowym, spekulujemy, że niektóre wcześniaki, które są małe w wieku ciążowym, byłyby martwe, jeśli zostały dostarczone w terminie.
Mechanizmy odpowiedzialne za relacje między narodzinami małego dziecka w wieku okołoporodowym, porodem przedwczesnym i ryzykiem kolejnego porodu martwego nie są jasne. Kontrolowaliśmy status palenia przez matkę, jeden z najsilniejszych czynników ryzyka dla ograniczenia wzrostu płodu 13, a także inne cechy matki, takie jak wskaźnik masy ciała i poziom wykształcenia. Kiedy uwzględniliśmy również informacje o chorobach nadciśnienia u matki i krwawieniu z antartartum jako współzmienne, ryzyko uległo osłabieniu, ale pozostało znacznie zwiększone. Badania międzypokoleniowe sugerują, że mogą występować genetyczne uwarunkowania wyników reprodukcyjnych30. Czynniki genetyczne lub środowiskowe, które przyczyniają się do rozwoju opóźnienia wzrostu płodu i zamartwicy wewnątrzmacicznej, mogą nie tylko zwiększać ryzyko wystąpienia kolejnych niemowląt, które są małe w wieku ciążowym lub martwego , ale także może wyjaśnić związek między porodem niemowlęcia w wieku zbliżonym do ciążowego a ryzykiem urodzenia martwego dziecka w kolejnych ciążach.
Wskaźnik urodzeń martwych podczas drugiej ciąży był niższy wśród kobiet, których pierwsze dziecko urodziło się martwe (7,6 na 1000 urodzeń) niż wśród kobiet, których pierwsze dziecko było bardzo lub średnio wcześnie urodzone, a małe w wieku ciążowym (19,0 na 1000 i 9,5 na 1000, odpowiednio)
[hasła pokrewne: agaricus, cefepim, cilostazol ]
[podobne: tribusteron, Rekrutacja it, rekrutacja specjalistów it, doradztwo personalne it, blachodachówki gontopodobne ]
[przypisy: księgarnia orbita rybnik, liczne pasma śluzu w moczu, pbr wyrzysk ]